Helka Travel > Węgry > Zwiedzanie i festiwale > Festiwale > Otwarcie Sezonu nad Balatonem

Węgry - Otwarcie Sezonu nad Balatonem

Rozpoczęcie sezonu w Siófok – letniej stolicy Węgier – to istotna data dla całego kraju. Tradycyjnie zbiega się ono z Zielonymi Świątkami, ruchomym świętem chrześcijańskim, przypadającym 49 dni po wielkanocnej niedzieli, a zatem – także w niedzielę, najczęściej w maju, choć przy późnej Wielkanocy na festiwal trzeba czekać do czerwca.

A jest na co! Ponieważ nad Balatonem lato jest już wówczas w pełni, oferując wszystko ze swej krasy, a skąpiąc jeszcze męczących niejednokrotnie upałów, pora to do zabawy wymarzona. Miasto rokrocznie stara się, by festiwal uświetniły prawdziwe gwiazdy. Na estradzie zobaczyć można tak legendy węgierskiej sceny muzycznej, jak i najmłodsze gwiazdy z najwyższych pozycji list przebojów. W ciągu dnia nie brak zaś występów i koncertów dla dzieci.

Rozpoczęcie sezonu to także start Balatońskiej Żeglugi. Statki znów zapraszają w rejsy, oferując ogrom atrakcji, tak dla dorosłych, jak i dla najmłodszych.

Festiwalowi towarzyszą kiermasze, różnorakie pokazy i atrakcje, a także nieprzebrany wybór typowo węgierskich piknikowych przysmaków. Zapoznać się też można z ofertą okolicznych winnic i wytwórców palinki.

Ze wszystkich siófockich festiwali ten jest jednym z najcudowniejszych. Nie jest jeszcze tak tłoczno, a już cieszyć się można w pełni urokami lata. Temperatura wody sięga 22 – 23 st. C, co przy tempraturze powietrza ok. 25 – 26 st. C stanowi warunki wręcz wymarzone. Łatwo zapewnić moc atrakcji dzieciom. Niepowtarzalna okazja pokosztować prawdziwie węgierskich, domowych smakołyków i alkoholi, których na co dzień nie uświadczy się w restauracjach.