Helka Travel > Węgry > Gastronomia i imprezy > Degustacja win > Winnica św. Krzysztofa Zamárdi

Węgry - Winnica św. Krzysztofa Zamárdi

Rodzinna firma założona w 1998 r. początkowo obejmowała 3 ha winnic w Zamárdi. Dziś powiększyła się do 9,5 ha. Winnicę wybudowana została w 2000 r., w idyllicznej okolicy, w szeregu najstarszych i najpiękniejszych miejscowych winnic. Wina się tu rodzą, dojrzewają, są butelkowane, a na Państwa czeka miejsce do ich degustacji na 120 osób. W piwnicznej galerii zachwycają dawne narzędzia do ręcznego wyrobu win. W sadzie w romantycznej atmosferze delektować się można wyjątkowymi winami i smacznymi daniami tradycyjnej kuchni węgierskiej. Winnica czeka na gości przez cały rok, oferując butelkowane wina najwyższej jakości – możliwość degustacji na miejscu oraz zakupu.

Menu i programy w języku polskim!

Winnica i Centrum Spotkań Szt. Kristóf stawia sobie za cel pielęgnowanie tradycyjnych wartości. Dlatego 1 maja 2014 r. otworzono tu Muzeum Tradycyjnych Wiktuałów Węgierskich, w którym prezentowane produkty – można je skosztować i kupić – opatrzone są marką „SCAMARD Anno 1082”.

W Muzeum Wiktuałów – w Spiżarce Szt. Kristóf – miejsce do zaprezentowania się znalazły takie małe rodzinne przedsiębiorstwa, które w pierwszym względzie biorą pod uwagę tradycyjne metody produkcji. Te rodzinne manufaktury wytarzają produkty w 100% organiczne, a więc korzystają wyłącznie z naturalnych surowców. W procesie produkcji trzymają się stosowania tradycyjnych technologii i dawnych receptur.

Pokosztować możemy tu typowych wyrobów węgierskich, jak salami, kiełbasy, boczek, szynki, wyjątkowe sery krowie i kozie, krem ze skwarek, domowa wątrobianka, marynaty, oleje, dżemy, miody czy syropy owocowe. A jeśli coś nam posmakuje, warto zrobić zakupy i zawieść węgierskie smaki do domu!

To idealne miejsce zarówno na niedzielny obiad w gronie rodziny, jak i imprezę firmową. Goście prócz degustacji spróbować mogą swych sił w strzelaniu z łuku, a najmłodsi zachwyceni będą możliwością pogłaskania króliczków, kóz, baranka i innych domowych zwierzątek.

Na zamówienie przejażdżki bryczkami, muzyka na żywo, fotograf.

Dla gości Helka Travel 5% zniżki – stosowny voucher wysyłamy po zamówieniu noclegu.