Helka Travel > Węgry > Aktywny wypoczynek > Rower > Ścieżka rowerowa nad Balatonem

Węgry - Ścieżka rowerowa nad Balatonem

Ścieżka rowerowa nad Balatonem to dla wielu osób główny cel podróży na Węgry. Trudno się dziwić, bo dzięki pięknie wytyczonej trasie można podziwiać niezapomniane widoki. Ścieżka rowerowa nad Balatonem nie jest trudna, więc polecić ją można także rodzinom z dziećmi.

Trakt liczy sobie 201,9 km, a poprowadzony jest w dużej mierze tuż nad brzegiem jeziora. Wystartować można z każdego punktu w dowolnym kierunku. Warto wiedzieć, że łatwiejszy do pokonania jest płaski brzeg południowy. Na północnym brzegu Balatonu czeka na rowerzystów trochę wzniesień.

Dobre oznakowanie sprawia, że nie można się zgubić. Zarazem łatwo zboczyć z trasy ku polecanym co krok, godnym zobaczenia atrakcjom. Dużą zaletą całej ścieżki rowerowej jest to, że łatwo ją podzielić na mniejsze odcinki. W ostateczności można przesiąść się w pociąg, bo linia kolejowa także wiedzie wzdłuż wybrzeża.

Węgrzy mają bardzo przychylny stosunek do turystów-rowerzystów. Pod każdą restauracją na szlaku znajdziemy stojaki do zaparkowania rowerów, nasz pojazd nie będzie też stanowił problemu w żadnym z hoteli czy pensjonatów. Oby nie było takiej konieczności, ale w razie potrzeby bez trudu napotkamy też rowerowe warsztaty.

Noclegi dla rowerzystów zapewniamy tylko poza głównym sezonem w domkach na kempingach:

Oferta kempingi