Helka Travel > Węgry > Informacje praktyczne > Plaże nad Balatonem > Piaszczysta plaża dla dzieci w centrum Siófok

Węgry - Piaszczysta plaża dla dzieci w centrum Siófok

Piaszczysta plaża dla dzieci w centrum Siófok nie zawsze podoba się dorosłym, ale jest uwielbiana przez maluchy. Trochę mało jest tu miejsca, by wygodnie rozłożyć się do opalania. Ale do zabawy to miejsce wyśmienite.

Temat plaż dla dzieci nad Balatonem powraca jak bumerang. Prezentuję kolejną – w centrum Siófok – bezpłatną. Postaram się opisać jak najwierniej. Namiary na plażę podajemy po zarezerwowaniu noclegu.

  • Plaża znajduje się w niewielkiej zatoczce, dlatego jest tu płyciej i bardziej zacisznie. Plaża jest trawiasta, ale niski stan wody odsłania piasek, więc dzieci mogą się nim bawić przy brzegu.
  • Ponieważ mówimy o brodziku dla dzieci, stan wody jest wyjątkowo podatny na sytuację pogodową – po ulewnym deszczu przybiera, po utrzymujących się upałach wysycha.
  • Balaton i tak jest ciepły (latem ma 27 – 30 st. C), ale taka płytka woda nagrzewa się momentalnie i ma sporo ponad 30 st. C, a zatem żadne dziecko nam nie zsinieje jak w Bałtyku.
  • Dorośli, aby móc popływać, muszą się oddalić 20 – 30 m od brzegu (tak jak kończą się szuwary i zatoczka).
  • Plaża jest niewielka, ale nie jest specjalnie oblegana. Jest bezpłatna, za to parking przy niej jest płatny (wedle taryfy miasta). Ale znajduje się w centrum Siófok, więc nie ma potrzeby jeździć na nią samochodem (jeśli ktoś mieszka w pobliżu).
  • Tuż przy plaży znajduje się restauracja, zatem jeśli zgłodniejemy, zechce nam się pić – wszystko jest w zasięgu ręki. Skorzystania z toalety też na pewno nikt nie odmówi, najwyżej trzeba będzie zapłacić (200 Ft = 2,50 zł).
  • Latem na plaży pojawiają się budki z hot-dogami, gotowaną kukurydzą, można też wypożyczyć rowery wodne.