Węgry - Aquaworld

Aquaworld w Budapeszcie to jeden z największych w Europie krytych parków wodnych. Oferuje niezapomniane przeżycia bez względu na wiek odwiedzających go gości.

Centrum wodnych atrakcji ukryte jest pod olbrzymią kopułą o średnicy 72 metrów i wysokości 5 pięter. Kopuła ta jest tak szeroka, że swobodnie zmieściłaby się pod nią cała rodzina płetwali błękitnych!

Widok centralnego budynku przedstawiającego ruiny świątyni Angkor, otoczonego wiszącymi mostami, wieżami i basenami zapiera dech w piersiach. Imperium „uśmiechniętych rzeźb” harmonijnie dopasowuje się do koncepcji Aquaworld, której celem jest oferowanie gościom odwiedzającym tę świątynię kultury kąpieliskowych wrażeń spotęgowanych oryginalnymi rozwiązaniami technicznymi i architektonicznymi.

Kąpielisko znajduje się w północnej części Budapesztu na trasie autostrady M0 przy peszteńskim przęśle mostu Megyeri, w zielonym otoczeniu, a jednocześnie blisko centrum miasta. Do parkingu kompleksu z ponad 800 miejscami można łatwo dojechać poprzez zjazd Káposztásmegyer z obwodnicy M0.

Godziny otwarcia:

Przez cały rok: 6.00 – 22.00
Pływalnia: 6.00 – 9.30 (można korzystać z 2 saun i basenów pływackich)
Basen z atrakcjami: 10.00 – 22.00
Świat sauny: 6.00 – 21.30 (na co dzień działa w trybie ograniczonym)
Zamknięcie terenu basenów: 21.30
Godziny otwarcia plaży: 10.00 – 19.00