Helka Travel > Węgry > Atrakcje dla dzieci > Balaton > Punkt widokowy Balatonföldvár

Węgry - Punkt widokowy Balatonföldvár

Nad Balatonem jest wiele punktów widokowych, ale ten otworzony z początkiem lipca 2016 r. w Balatonföldvár bije konkurencję na głowę. Nie tylko wysokością i widokami, ale też samą konstrukcją.

Przybywający tu turyści ze zdumieniem odkryć mogą, że na skarpie zacumował… okręt. Gigantyczny punkt widokowy ma 25 m wysokości i tym samym zalicza się do najwyższych tego typu obiektów nad Balatonem. To nie wszystko – stromy brzeg liczy sobie w tym miejscu 40 m, co razem gwarantuje widoki nie dające się z niczym porównać.

Centrum Historii Żeglugi w Balatonföldvár to oficjalna nazwa obiektu. Stąd też ten nietypowy, jak mogłoby się wydawać kształt okrętu. Z jego pokładu zobaczyć można obydwa krańce Balatonu. Dojrzymy położone na wschodzie Balatonakarattya, oddalone stąd o 29 km, jak i Keszthely usytuowane 49 km na zachód.

Podczas ładnej pogody ze skarpy w Balatonföldvár zawsze rozciągał się piękny widok na jezioro. Teraz otwierająca się przed nami panorama dostarczyć może naprawdę niezapomnianych i wyjątkowych przeżyć.

Same widoki to nie wszystko. Na powierzchni 400 m2 stworzono interaktywną wystawę na temat Balatonu, żeglugi i żeglarstwa. Makiety, pokazy filmów i symulatory pokazują życie na wodach Balatonu od jego początków po dzień dzisiejszy. Całość uzupełnia sala kinowa 3D, a na najmłodszych czeka kącik zabaw.