Helka Travel > Węgry > Aktywny wypoczynek > Inne sporty > Narty wodne Siófok

Węgry - Narty wodne Siófok

W położonym nieopodal Siófok Szabadifürdő znajduje się tor do jazdy na nartach wodnych, który ponad 10 lat temu „wyrósł” z wody. Początkowo obiekt liczył sobie 120 m2 pomostu. Ta początkowa przystań rozrosła się do 470 m2 i wówczas otrzymała nazwę Wyspy Bamboo.

Odwiedzający mogą na wyspę dostać się rowerami wodnymi lub pieszo. Na pomoście czeka na nich bar, sklep i mnóstwo łóżek plażowych dla spragnionych odpoczynku. W sklepie dostępny jest każdy sprzęt niezbędny do jazdy na nartach wodnych oraz wakeboardingu. Z toru korzystać może każdy, kto umie pływać. Goście do wyboru mają: parę nart, jedną nartę, landlock, wakeboard, wakeskate. Na początkujących przez cały dzień czeka wykwalifikowany instruktor, który pozwoli zapoznać się z regułami jazdy i każdym zajmie się osobiście.

Rozpięty na planie pięciokąta obszar umożliwiający jazdę na linie mierzy w każdą stronę 1 km i obejmuje teren 6,5 ha, oferując przy tym o wiele większe możliwości – jeśli ktoś nie czuje się zmęczony, przemierzyć tu można nawet 25 – 30 km.

W tym roku będzie możliwość zapoznania się z tajnikami surfingu, w tygodniu każdego dnia organizowane będą szkolenia. Poza tym obok toru znajduje się boisko do gry w siatkówkę wodną, z którego goście wyspy korzystać mogą bezpłatnie.

Właściciele Wyspy Bamboo organizują wyjątkowe spotkania integracyjne, imprezy sportowe dla firm itp. Bar, nagłośnienie, centrum wakeboard oraz surfingowe, toaleta. Proponują całodniowe programy, z wyżywieniem, szkoleniem wakeboard i sufringu, kto zaś zmęczony poczuje się sportami wodnymi, odpocząć może w barze przy zimnym koktajlu.